Wielkanoc w innych krajach

Święta wielkanocne na świecieW Anglii przebywa obecnie najwięcej naszych rodaków, dlatego warto poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne tego kraju

Wielkanoc w Anglii wiąże się z 4 dniami wolnymi od pracy, większość mieszkańców poświecą czas na wielkanocne zakupy, w poniedziałek bowiem rozpoczynają się wyprzedaże i wyjazdy za miasto
Popularną rozrywką są również wyjścia do pubów. Dodatkowo w czasie świąt przygotowuje się kosze z przysmakami które zabiera się ze sobą na wypad do parku czy wyjazd za miasto. W niedzielny poranek dzieci są uszczęśliwiane wielką ilością słodyczy, zazwyczaj maja one formę wielkich jaj wykonanych z czekolady a dodatkowo są jeszcze wypełniane.

Ciekawą tradycją wysp brytyjskich są wyścigi w turlaniu jajek tzw Egg Roling. Jajko powinno jak najszybciej dotrzeć do mety z nietknięta skorupka. Atrakcja dla mieszkańców jak i dla turystów są także występy zespołów ludowych ,tańce odbywają się na ulicy.

Do tradycji typowo angielskich należy również rozdawanie przez królowa pieniędzy w wielki piątek, są to oczywiście pensy jednak wybija się je specjalnie na tę okazję. Ilość pensów wynosi tyle ile lat liczy sobie królowa, to dotyczy również ilości emerytów którzy zostają obdarowani. Tyle samo mężczyzn i kobiet otrzymuje co roku piątkowe pieniądze.

Cute Critters theme is designed by Thoughts.com and coded by Web Hosting Pal.