Prezenty od zajączka dla dzieci

Prezenty wielkanocneWielkanoc staje się tak jak Boże Narodzenie okazja do wręczania sobie prezentów. Tak jak w okresie bożonarodzeniowym mamy mikołaj i pierwszą gwiazdkę tak w Wielkanoc prezenty rozdaje wielkanocny zajączek.

Tradycja ta przywędrowała do Polski najprawdopodobniej z  Niemiec. Zajączek ten wygląda jak zwykły zając ,a z tłumu innych zajęcy wyróżnia go tylko to iż rozdaje prezenty.

Podarki te są zazwyczaj dosyć skromne w porównaniu zwłaszcza z prezentami gwiazdkowymi czy mikołajkowymi. Prezenty wielkanocne to zazwyczaj słodycze przybierające formie jajek z czekolady i innych łakoci. Prezenty zazwyczaj otrzymują tylko dzieci. Często również czekoladowe jajka zostają ukryte w różnych miejscach a zadaniem maluchów jest odnalezienie wszystkich. Dopiero po znalezieniu ostatniego jajka można rozpocząć ucztę złożoną z czekolady w roli głównej.

Oczywiście zajączek może przynosić również prezenty dla całej rodziny, wtedy nie muszą to być wyłącznie słodycze, mogą to być np. zabawne gadżety. Wszystko uzależnione jest od tego ile chcemy przeznaczyć na prezenty i jaki mamy gust. Upominki od zajączka nie powinny być jednak szczególnie kosztowne zwłaszcza iż nie każdy akceptuje zajączkowe prezenty. Tradycja to dopiero zdobywa swoich zwolenników i zazwyczaj ogranicza się do dzieci. Pamiętaj o tym zwłaszcza wybierając się w odwiedziny do rodzinki. Dowiedz się również jak wygląda Wielkanoc w innych krajach.

Cute Critters theme is designed by Thoughts.com and coded by Web Hosting Pal.